Санның логарифмі. Негізгі логарифмдік тепе – теңдік. Логарифмнің қасиеттеріне есептер шығару

Санның логарифмі. Негізгі логарифмдік тепе – теңдік. Логарифмнің қасиеттеріне есептер шығару

Алматы қаласы Әуезов ауданы
№72 жалпы білім беретін мектеп
математика пәні мұғалімі
Досанбаева Қ.Н.
11 сынып «Алгебра»

Сабақтың тақырыбы: Санның логарифмі. Негізгі логарифмдік тепе – теңдік. Логарифмнің қасиеттеріне есептер шығару

Сабақтың мақсаты:
білімділік:
логарифмдік тепе – теңдіктерді, қасиеттерді тиімді пайдалануда және санның логарифмін табуда оқушылардың білімдерін тереңдету, бір жүйеге келтіру;
дамытушылық: есеп шығару барысында оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, іскерлік білімдерін, дағдыларын қалыптастыру;
тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, шапшандыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі: интерактивті тақта, дидактикалық материалдар
Сабақтың түрі: Білім және іс-әрекет тәсілдерін кешенді қолдану
Сабақтың ұйымдастыру түрі: «Ашық журнал» сабағы
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, ой қозғау, түсіндіру, шығармашылық, ұжымдық жұмыс

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім сөзі:

- Сәлеметсіңдер ме, балалар. Бүгін сендермен математика пәнін жүргізетін мен – Досанбаева Құндыз Нұрланбекқызы.Бір-бірімізбен бейтаныс жан болсақ та, сендердің жайнаған көздеріңе, жадыраған жүздеріңе қарап бүгінгі сабақ қызықты да тартымды өтеді деп ойлаймын. Ал, балалар, көңіл-күйлерің қалай? (оқушылар жауабы)
- Ендеше, іске сәт сабағымызды бастаймыз. Кезекші, сабаққа кімдер келмей қалды? (кезекші жауабы) Бүгінгі біздің сабақ ерекше болмақ. Себебі, біздің сабағымыз «Ашық журнал» деп аталады. Әр кезеңде журналымыздың беттері ашылып, тапсырмалар беріліп отырады.

І тарау Өткен сабақты пысықтау

Ой қозғау (1-бет)
1) Натурал логарифм дегеніміз не?
2) Неліктен теріс санның логарифмі анықталмайды?
3) Потенциалдау дегеніміз не?
4) Негізі е болатын санның логарифмі қалай анықталады?
5) Логарифм деген не?

2. Қайталау – оқу анасы (2- бет)
Логарифмнің негізгі қасиеттерін еске түсіріп, кестенің бос ұяшықтарына теңдіктің астында жазылған дұрыс жауаптарды орнына қойыңдар:

ІІ тарау Негізгі бөлім
3. Кітап – сенің ақылшың ... (3-бет)
№237 есептерді шығарыңдар:

№238 есепте өрнекті логарифмдеңдер:

Шынықсаң, шымыр боласың!(4-бет)
Теңдіктерден логарифмнің анықтамасы бойынша белгісізді табыңдар:

4. Үйге тапсырма (5-бет)
№240-241 есептердің өрнегін табыңдар

ІІІ тарау Қорытынды бөлім
5. Логарифмдер эстафетасы (6-бет)
Интерактивті тақтада оқушылар есептеу жұмыстарын жүргізеді.
Логарифмдерді есептеу:

6. Қызықты сәт (7-бет) (сабақты қорыту)

 Логарифм шкаласы

 Кешенді логарифм

 Логарифм кестесі

7. Рефлекция
8. Оқушылардың білімін бағалау

Автор
Последние статьи автора
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Цифра
50
50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов

50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов, чтобы завоевать серебро в велогонке с раздельным стартом.
1900
Году

Бокс был узаконен как вид спорта
2,5
ГРАММА

Масса мячика для игры в настольный теннис
5
Олимпийских колец

символизируют единство пяти континентов, хотя ни одно из них не является символом какого-то конкретного континента. Цвета колец — синий, красный, желтый, зеленый, черный, — были выбраны, как наиболее часто встречающиеся на флагах государств мира.
130
км/час

С такой скоростью летит мяч, после удара профессионального волейболиста